10 Ekim 2015 Cumartesi

Osmaniye -Adana 178 km

Uzun zamandır gitmeyi planladığım fakat bir türlü cesaret edemediğim 90 km uzaklıktaki Adanaya gitmek bugün kısmet oldu.Eşimin yol azığı olarak hazırladığı havuçlu bonbonlar.
Yusuf arkadaşım ile beraber gidecektik ve yusuf bahçe ilçesinde oturuyordu Osmaniye merkeze gelmesi saat 07:30 u buldu ve yola koyulduk seri bir şekilde toprakkale ve mustafa beyli geçildi ve Ceyhan a kadar yolun daha düzgün olduğu diğer tarafına geçtip güvenlik şeridinden ilerledik.
Ceyhan da bir mola veriyor ve tatlıları hızlıca miğdemize indirip yolumuza devam ediyoruz.
Biz dinlenirken iki kardeş bizi bekliyor.
Bu da Ceyhan ırmağından bir kaç poz.
Adana yazılı tabeleya vardığımızda saat 11:00 di ,strava 80 km gösteriyordu ve klasik pozumuzu verip devam ediyoruz.
Bu pozlarıda yiğenim Celil in özel isteği üzerine Sabancı Caminde cekiniyorum ve Optimum alışveriş merkezinde bulunan Decathlon mağazasının yolunu tutuyoruz.Optimuma ulaştığımızda saat 12:00 oluyor.
Bisikletlerimizin bakımlarının yapılması için Decathlon a bırakıp yemek yemeğe çıkıyoruz.
Dönüş yolculuğuna saat 14:30 başlıyoruz Yusuf Ceyhan da bulunan ailesinin yanına gitmek üzere benden ayrılıyor.Yol üzerinde bulunan Taş ocağını ve yılan kalesini(Uzaktan da olsa ) fotoğraflıyorum ve akşam üzeri 18 :30 evime kavuşuyorum.
Bu da strava kaydım.

Tur esnasında giderken ve gelirken çok ciddi bir yorgunluk yaşamadım fakat son 30 km de ciddi sele ağrısı yaşadım ki sanırım bu normal çünkü şu anda sele ağrısından eser yok.Ayrıca ilk defa ,son 20 km de ayaklarımın altında ağrı hissettim sanırım bu kadar bir mesafe sürmeye alışık olmadığımdan oldu.Toplam gidilen mesafe 178 km( strava kaydı ) , bisiklet üzerinde geçirilen zaman 7 saat 27 dakika.
Kendimle ilgili neyi öğrendim ? Günlük ortama 100 150 hatta 200 km gibi mesafeleri yapabildiğimi böylece rahatlıkla şehirler arası turlara çıkabileceğimi öğrendim.Yol (yarış ) bisikleti inanılmaz akıcı , hızlı ve rahat. Şehir veya dağ bisikletiyle böyle bir mesafeyi böyle bir sürede tamamlayacağımı sanmıyorum O yüzden bir kez daha yol bisikletine geçmekle çok iyi yaptığımı gördüm.
Bir başka gezide görüşmek ümidiyle......

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder