14 Şubat 2016 Pazar

Bisiklet Gezi siteleri (Blogları)

Gezi sitelerinde ve özellikle bisiklet gezi bloklarında vakit geçirmeyi seviyorum .Takip ettiğim bazı bisikletcinin sitelerini paylaşmak istiyorum.
Bunlardan en meşhuru Gürkan Genç.Şu anda dünya turunda olan gürkan dünya turunu 2020 yılında tamamlamayı planlıyor .Turunun son kısmında Güneydoğudan Türkiyeye giriş yapacak.Hayalim Gürkan Osmaniyeden geçerse onunla beraber bir müddet pedallamak.
Gürkanın sitesini açınca karşınıza çıkacak olan fotoğrafını paylaşayım.

Gürkan Genç
Bisikleti ile uluslararası geziler yapan, maceracı, blog yazarı , amatör fotoğrafçı, konuşmacı, girişimci gezgin.

2010-2011 yıllarında Türkiye’den Japonya’ya bisikletle gidip, 9 Eylül 2012 tarihinde bisikletle 7 sene sürecek olan dünya turuna Türkiye’den başlayan Türk Bisikletçi. Sıcak, soğuk her türlü hava koşulunda, dünyanın en yüksek araç geçiş noktalarında, en büyük çöllerinde pedallıyor. Gezdiği ülkelerin köylerinde, şehirlerinde binlerce kilometre pedal çevirip tarihi ve doğal güzelliklerinin fotoğraflarını çekiyor.Toplumların kültürlerini yaşamlarını görmek, anlamak için onlarla birlikte yaşıyor. Edindiği tecrübeleri internet sayfasında da ve gittiği ülkelerin okullarında öğrencilerle paylaşıyor.

Keşfedip hayallerini gerçekleştiren, anlatmak için yaşayıp Gelecek İçin Pedallayan Demir Atlı Adam
İnternet sitesi
http://www.gurkangenc.com.tr

Gürkan gibi dünya turunda olan iki arkadaştan bahsetmek istiyorum: Zahide ve Melih. Gürkan'a göre dünya turunda yeniler bu aralar çin de pedallıyorlar.
İnternet sitelerinde Rotaları , ekipmanları , sponsorları ile ilgiliher türlü bilgi mevcut .Ayrıca Gezdikleri yerlerle ilgili bilgilendirici yazılar , fotoğraflar ve videolar mevcut.
İnternet sitesi
https://dunyaninpedali.com

Hanım tarafından Ordulu olduğum için Enes Şensoy u tanıtmadan geçemezdim.Kendisi yurt içi ve yurt dışında birçok tur yapmış birisi.Ayrıca internet sitesinde ve YouTube kanalında paylaştığı bir çok incelemeleri var.Bu incelemeler bisiklet parçaları ,tamiri ,Tur malzemeleri gibi çok geniş bir yelpazede.
İnternet Sitesi
http://www.canavarkesifte.com

Ziyaret edebileceğiniz diğer siteleride yazmak istiyorum.
http://emreaslan.blogspot.com.tr
http://zamaninseyyahi.blogspot.com.tr
http://bisikletle.blogspot.com.tr
http://www.furkanemir.com
http://www.oguzgidiyor.com
http://www.bisikletizm.com
http://www.pedalla.com
Bisiklet ile ilgiliher türlü bilgiye ulaşabileceğiniz bir de forum sitesi paylaşmak istiyorum.Benim bisiklete başladığım ilk günden bu güne bir çok soruma cevap bulduğum forum sayfası http://www.bisikletforum.com
Şimdilik bildiklerim bunlar sizlerinde bildiğiz bisiklet blog sayfaları varsa benimle paylaşırsanız bu başlık altında paylaşırım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder